Οι υποψήφιοι για το ψηφοδέλτιο της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας

 

 

Θεσσαλονίκη - Θεόδωρος Ιγνατιάδης

Περιφερειακή Ενότητα Θεσσαλονίκης

Αντιπεριφερειάρχης: ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ ΘΟΔΩΡΟΣ, κτηνίατρος, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Θέρμης

ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΕΛΣΑ, γιατρός μικροβιολόγος, μέλος ΔΣ ΕΝΙΘ

ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΣ, εκπαιδευτικός, πρόεδρος Α’ ΕΛΜΕ

ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, συνταξιούχος

ΒΑΛΑΝΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ, δικηγόρος

ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ, διοικητικός υπάλληλος ΙΚΑ

ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, νευρολόγος – ψυχίατρος, επιστημονικός υπεύθυνος του Προγράμματος «ΑΡΓΩ» του ΨΝΘ

ΓΙΑΡΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Τύπου – Χάρτου

ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ, νοσηλεύτρια, πρόεδρος ΔΣ
Σωματείου Εργαζομένων στο «ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ»

ΔΑΣΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, εκπαιδευτικός, μέλος ΔΣ Α’ ΕΛΜΕ

ΖΑΜΠΕΤΟΓΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ, χημικός, εργαζόμενος στην ΕΥΑΘ ΑΕ, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΕΥΑΘ

ΖΩΚΑΣ ΝΙΚΟΣ, ηλεκτρολόγος/μηχανικός, μέλος Διοικούσας Επιτροπής ΤΕΕ-ΤΚΜ, αντιπρόεδρος ΕΕΔΥΕ

ΘΕΟΓΝΩΣΤΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ, φοιτήτρια

ΙΝΤΖΕΣ ΚΩΣΤΑΣ, αυτοαπασχολούμενος

ΚΑΖΑΚΗ ΝΕΦΕΛΗ, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΠ

ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, οικονομολόγος, μέλος Αντιπροσωπείας Οικονομικού Επιμελητηρίου, ασκούμενος δικηγόρος

ΚΑΛΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ, πρόεδρος Ένωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης, μέλος Διοίκησης ΕΚΘ

ΚΑΛΛΙΝΙΚΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ, νοσηλεύτρια – εργαζόμενη στο Νοσοκομείο «Αγ. Δημήτριος»

ΚΑΠΕΤΑΝΓΙΩΡΓΗ ΡΑΝΙΑ, έμπορος, πρόεδρος του Συλλόγου Μικρών και Αυτοαπασχολούμενων Θεσσαλονίκης, μέλος της Γραμματείας της ΠΑΣΕΒΕ

ΚΑΠΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ, οικονομολόγος, σύμβουλος Δημοτικής Ενότητας Αγ. Παύλου – Ευαγγελίστριας

ΚΟΥΡΜΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, διοικητικός υπάλληλος ΑΠΘ, πρόεδρος Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού ΑΠΘ, μέλος του ΓΣ της ΑΔΕΔΥ

ΚΟΥΡΤΖΑΝΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ, προγραμματιστής Η/Υ, μέλος ΔΣ του ΣΕΤΗΠ

ΚΥΓΙΑΚΗ ΕΛΕΝΗ, ψυχολόγος, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ

ΚΥΡΙΝΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, υπάλληλος, αντιπρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου Εργαζομένων στην «Κόκα – Κόλα» Θεσσαλονίκης

ΛΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, εκπαιδευτικός, πρόεδρος Συλλόγου Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού Ειδικής Αγωγής, Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας

ΜΑΓΓΟΥ ΛΙΤΣΑ, υπάλληλος, πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Συμβολαιογραφείων Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας

ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ, άνεργη

ΜΑΡΑΝΤΖΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ, υπάλληλος ΟΤΑ, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζόμενων Δ. Θεσσαλονίκης

ΜΑΡΚΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, εκπαιδευτικός

ΜΑΤΖΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, δικηγόρος, υποψήφιος πρόεδρος της «Αγωνιστικής Συσπείρωσης Δικηγόρων»

ΜΕΛΑΝΕΦΙΔΟΥ ΣΟΝΙΑ, δικηγόρος, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης

ΜΗΤΣΙΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, γιατρός, μέλος ΔΣ Ιατρικού Συλλόγου, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στο Νοσοκομείο «Παπαγεωργίου»

ΜΠΑΚΙΡΛΗ ΕΛΕΝΗ, νοσηλεύτρια στο ΑΧΕΠΑ, πρώην πρόεδρος στο Σωματείο Εργαζομένων στο Νοσοκομείο «Παναγία»

ΜΠΟΤΣΟΓΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ, ταξιτζής, μέλος του ΔΣ του Σωματείου ΤΑΞΙ Θεσσαλονίκης «Ο Ερμής»

ΜΥΣΤΑΚΙΔΟΥ ΝΟΠΗ, εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων επιχείρησης «ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΑΕ»

ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ, λογίστρια

ΝΑΤΖΜΕ ΝΙΚΟΣ, υπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης

ΝΙΚΟΠΟΛΙΤΙΔΟΥ ΝΕΝΑ, ηλεκτρολόγος/μηχανικός

ΟΡΓΑΝΤΖΗΣ ΑΚΗΣ, συνταξιούχος, μέλος του ΔΣ Συνταξιούχων ΙΚΑ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ, βιβλιοπώλης – εκδότης

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ, αγρότης, μέλος της Πανελλαδικής Γραμματείας ΠΑΣΥ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ, υπάλληλος ΟΤΑ, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

ΠΑΤΣΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΘΑ, εμποροϋπάλληλος, μέλος του ΔΣ της Ένωσης Εμποροϋπαλλήλων ν. Θεσσαλονίκης

ΡΑΪΖΗ ΗΛΕΚΤΡΑ, αυτοαπασχολούμενη, μέλος ΔΣ της ΟΓΕ, αντιπρόεδρος ΕΔΥΕΘ

ΡΕΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, αντιπρόεδρος ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων Ν. Θεσσαλονίκης

ΡΕΠΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, διπλωματούχος καθηγητής Πιάνου, πρόεδρος Περιφερειακού Συμβουλίου Κεντρικής Μακεδονίας της Πανελλήνιας Ένωσης Μουσικών των ΟΤΑ

ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΥΛΟΣ, γιατρός νευροχειρουργός, στο Νοσοκομείο «Παπανικολάου»

ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, συνταξιούχος, πρόεδρος ΔΣ Συνταξιούχων ΙΚΑ Θεσσαλονίκης

ΣΓΟΥΡΟΜΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, γιατρός ορθοπεδικός

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ, αρτοποιός, μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Αρτοποιών

ΣΚΟΥΦΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, υπάλληλος υπουργείου Αγρ. Ανάπτυξης, πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων Υπ. Γεωργίας Μακεδονίας – Θράκης, μέλος ΓΣ ΕΔΟΘ

ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, συνταξιούχος γιατρός

ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, υπάλληλος ΟΤΕ, πρόεδρος ΣΕΤΗΠ, μέλος Διοίκησης ΟΜΕ – ΟΤΕ

ΣΤΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, φοιτήτρια

ΤΑΤΣΙΟΥΛΗ ΑΝΘΗ, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, τραγουδίστρια

ΤΖΗΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Μικρών Εμπόρων και Αυτοαπασχολούμενων Θεσσαλονίκης

ΤΗΛΙΚΙΔΟΥ ΡΕΝΑ, εκπαιδευτικός στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης

ΤΟΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, αυτοαπασχολούμενος, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Γονέων Μαθητών Θεσσαλονίκης

ΤΣΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ, οδηγός, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στον ΟΑΣΘ

ΤΣΙΑΟΥΣΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, αρτοζαχαροπλάστης, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στον Επισιτισμό – Τουρισμό Θεσσαλονίκης – Πιερίας – Χαλκιδικής

ΤΣΙΛΙΓΚΙΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, αναπληρωτής καθηγητής Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ

ΧΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ, δικηγόρος

ΧΟΡΟΖΙΔΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ, υπάλληλος ΟΤΑ, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης, αντιπρόεδρος ΓΣ ΕΔΟΘ

ΧΟΥΡΜΟΥΖΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, συνταξιούχος εκπαιδευτικός


_Ημαθία - Τσίτσης Αθανάσιος

Περιφερειακή Ενότητα Ημαθίας

Αντιπεριφερειάρχης: ΤΣΙΤΣΗΣ ΣΑΚΗΣ, εργάτης κλωστοϋφαντουργός, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Νάουσας

ΖΟΠΟΥΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ηλεκτρολόγος μηχανικός, δημόσιος υπάλληλος

ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ, μηχανικός συνταξιούχος

ΜΗΝΑΣ ΣΗΦΗΣ, σπουδαστής ΟΑΕΔ

ΜΠΟΜΠΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, έμπορος

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΙΡΗ, οικονομολόγος, αντιπρόεδρος Συλλόγου Φοροτεχνικών Ν. Ημαθίας

ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, αγρότης

ΦΟΥΝΤΑΛΗ ΕΦΗ, ιδιωτική υπάλληλος

ΧΑΤΖΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, άνεργη, μέλος ΔΣ Σωματείου «Κλωθώ»


_Κιλκίς - Χαλίτσιος Κωνσταντίνος

Περιφερειακή Ενότητα Κιλκίς

Αντιπεριφερειάρχης: ΧΑΛΙΤΣΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ, φαρμακοποιός

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΘΟΔΩΡΟΣ, δημοτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Κιλκίς – Παιονίας

ΑΝΔΡΕΑΝΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ, κτηνοτρόφος – κτηνίατρος

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΔΙΟΓΕΝΗΣ, σπουδαστής ΤΕΙ

ΦΑΧΟΥΡΙΔΟΥ ΒΙΚΥ, επαγγελματίας, μέλος ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Κιλκίς

ΧΑΤΖΗ ΕΙΡΗΝΗ, αγρότισσα


_Πέλλα - Ουγγρίνος Αλέκος

Περιφερειακή Ενότητα Πέλλας

Αντιπεριφερειάρχης: ΟΥΓΓΡΙΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ, γεωπόνος, μέλος του Περιφερειακού Συμβουλίου ΠΕΓΔΥ και μέλος της Πανελλαδικής Γραμματείας της ΠΑΣΥ

ΓΙΩΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, αγρότης, μέλος Πανελλαδικής Γραμματείας της ΠΑΣΥ

ΚΑΡΑΘΑΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ, άνεργη, πτυχιούχος ΠΑΜΑΚ

ΚΙΤΣΟΣ ΤΑΣΟΣ, κτηνίατρος

ΛΙΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, συνταξιούχος ΔΕΗ

ΠΡΟΥΣΑΝΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ, γεωπόνος, αγρότης, μέλος τοπικής Γραμματείας της ΠΑΣΥ

ΣΙΣΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, υπάλληλος ΟΑΕΔ, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Πέλλας

ΤΡΑΠΕΖΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, εκπαιδευτικός

ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΚΑΙΤΗ, οικονομολόγος – φοροτεχνικός


_Πιερία - Ρούτσας Αλέξανδρος

Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας

Αντιπεριφερειάρχης: ΡΟΥΤΣΑΣ ΑΛΕΚΟΣ, επαγγελματοβιοτέχνης

ΓΕΡΟΦΩΚΑ ΣΟΥΛΑ, εκπαιδευτικός

ΜΑΚΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ, φαρμακοποιός

ΚΑΡΑΚΙΤΣΙΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ, αυτοαπασχολούμενος

ΚΛΙΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, εργαζόμενος στη ΔΕΥΑΚ, μέλος τοπικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, συνταξιούχος οδηγός

ΣΕΡΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, γιατρός παθολόγος

ΣΚΟΥΦΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, κτηνοτρόφος, πρόεδρος Συλλόγου Κτηνοτρόφων Κατερίνης «Άγιος Μόδεστος»

ΧΑΛΑΤΣΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ, συνταξιούχος


_Σέρρες - Τιμοθέα Ρακιτζή

Περιφερειακή Ενότητα Σερρών

Αντιπεριφερειάρχης: ΡΑΚΙΤΖΗ ΤΙΜΟΘΕΑ, δικηγόρος, περιφερειακή σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας

ΒΟΥΡΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ, εργαζόμενη ΑΣ ΕΑΣ, γεωπόνος

ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, σύμβουλος επιχειρήσεων

ΜΑΚΙΝΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, αναπληρωτής εκπαιδευτικός

ΜΑΝΔΑΝΑΣ ΖΗΣΗΣ, ιδιοκτήτης φροντιστηρίου

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ, συνταξιούχος γεωπόνος

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΘΕΜΗΣ, επαγγελματίας

ΠΑΝΤΑΖΗ ΝΤΙΝΑ, ξενοδοχοϋπάλληλος – άνεργη

ΣΑΡΑΝΤΙΔΟΥ ΦΙΛΙΩ, υπάλληλος ΔΕΥΑΣ, δημοτικός σύμβουλος Σερρών

ΣΟΦΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, λογιστής

ΣΠΕΝΤΖΟΥ ΕΦΗ, ειδικευόμενη γιατρός

ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ, επαγγελματίας, γραμματέας Σωματείου Κρεοπωλών Ν. Σερρών


_Χαλκιδική - Σμυρλής Νίκος

Περιφερειακή Ενότητα Χαλκιδικής

Αντιπεριφερειάρχης: ΣΜΥΡΛΗΣ ΝΙΚΟΣ, δάσκαλος, μέλος του ΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Α΄Βάθμιας Κεντρικής – Βόρειας Χαλκιδικής.

ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ, φοιτητής

ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ιδιωτική υπάλληλος

ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΘΗΝΑ, άνεργη

ΠΑΡΘΕΝΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ, άνεργος, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Πολυγύρου

ΠΑΡΘΕΝΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, φοιτητής

ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΑΝΘΗ, ιδιωτικός υπάλληλος.